W dniach 20.08.2018-27.08.2018 przebywamy na urlopie. Wszystkie zamówienia złożone po 20.08.2018 zostaną zrealizowane 28.08.2018 r.

Ozonator ZY-H102 powietrze, woda, żywność

20009

Nowy produkt

Wydajny ozonator ZY-H102


WYSOKA WYDAJNOŚĆ - 400 mg ozonu/h

Powierzchnia pomieszczeń 40m2

129,00 zł

Ozonator powietrza i wody ZY-H102

Generator ozonu produkuje ozon, nazywany aktywnym tlenem o symbolu 03 i różni się od zwykłego tlenu tym, że tlen ma trwałą postać 02. Okres połowicznego rozpadu ozonu wynosi w powietrzu od 40 minut do 30 minut, a w wodzie od 30 min do kilku minut. W ten sposób po 2 godzinach wyprodukowany ozon prawie w całości powraca do naturalnego tlenu, a w tym czasie pełni funkcje silnego sterylizatora i utleniacza.

Ozon działa bakteriobójczo, usuwa lub ogranicza bakterie wirusy, grzyby, pleśnie, pestycydy, fungicydy, roztocza, pyły i pyłki alergiczne w powietrzu i wodzie, oraz jako gaz dociera zarówno do produktów żywnościowych jak i do wszelkich przedmiotów w pomieszczeniu ozonowanym. Jako jeden z najsilniejszych utleniaczy usuwa wszelkie zapachy pochodzenia organicznego i nieorganicznego w tym tytoniowe, od zwierząt i ptaków, pożarowe, popowodziowe i inne. W większych stężeniach zabija insekty i gryzonie których żaden inny środek nie jest w stanie całkowicie wyeliminować. Ozon nie maskuje zapachów lecz je usuwa..

Ozon doskonale rozpuszcza się w wodzie, dotleniając ją i usuwając z niej wszelkie zanieczyszczenia i wtrącenie typu chlor, żelazo, wapń, glony itp. Kąpiel w ozonowanej wodzie działa korzystnie na likwidację schorzeń skórnych typu grzybice i inne. Ozonator zaopatrzony jest w dwie rurki i trzy dyfuzory umożliwiające ozonowanie wody zarówno dla celów spożywczych i oczyszczających produkty w kuchni jak i pielęgnacji ciała w łazience.

Ozon posiada mocno rozpoznawalny zapach (jak powietrze po burzy) już w bardzo małych, wielokrotnie mniejszych od dopuszczalnych stężeniach co sprawia, że praca z ozonem jest bezpieczna. pod warunkiem, że obsługuje się go wg niniejszej instrukcji.

Specyfikacja:

 • Napięcie zasilania 220-240 V/50Hz
 • Znamionowa moc pobierania 20 W (praca ozonatora i jonizatora)
 • Znamionowa wydajność ozonu 400 mg/h
 • Wydajność pompy 3,5 l/min
 • Poziom hałasu < 35dB
 • Żywotność ozonatora 4000 godz.
 • Waga brutto 1200 g (z wężami silikonowymi i dyfuzorami)
 • Obsługiwane powierzchnie 10÷40 m²
 • Wymiary 30x20x11cm
 • Programowany czas pracy ozonatora 5÷30 min (skok co 5 min)
 • Rodzaj pracy S2-30 min (do 30 min- z przerwą min. 1 godz.)
 • Środowisko pracy: wewnątrz dobrze wentylowanych pomieszczeń

Oddziaływanie ozonu

 • Poprzez silne utlenianie działa bakteriobójczo, wirusobójczo i grzybobójczo
 • Poprzez natlenianie poprawia metabolizm i odżywianie tkanek
 • Aktywizuje system odpornościowy
 • Usuwa organiczne i nieorganiczne zapachy z pomieszczeń
 • Ozon nie maskuje zapachów lecz je usuwa!

Nawet niewielkie stężenia ozonu zmniejszają lub usuwają:

 • Odór papierosowy oraz inne zapachy organiczne i nieorganiczne
 • Grzyby tworzące pleśnie np. na ścianach, zapachy stęchlizny, choroby skóry, jamy ustnej. Eliminując również zarodniki grzybów skutki działania są długotrwałe.
 • Roztocza - powodujące alergie ataki astmy, wyczerpanie organizmu
 • Drobno ustroje powodujące zakażenia bakteryjne, stany zapalne, choroby bakteryjne, gnicie żywności itp.
 • Pestycydy, fungicydy, azotany, oraz pleśnie i grzyby z warzyw i owoców
 • Hormony, anaboliki i inne zanieczyszczenia w mięsie, drobiu, owocach morza

 

Praktyczne zastosowania ozonatora

1. Usuwanie bakterii, wirusów, pleśni, grzybów, fungicydów, pestycydów i azotanów z owoców i warzyw w celu ich oczyszczenia i przedłużenia świeżości i trwałości. Warzywa i owoce – maksymalny ładunek do 10 kg włożyć do plastikowego lub szklanego naczynia i zalać wodą do całkowitego zanurzenia. Umieścić w wodzie rurkę z dyfuzorem ozonatora. Włączyć ozonator na 10 min. Po zakończeniu ozonowania owoce lub warzywa pozostawić w wodzie do 10 min. poczym odlać wodę z naczynia. Warzywa i owoce mogą podlegać dalszej obróbce spożywczej. Owoce i warzywa można również ozonować zwłaszcza owoce miękkie maliny, truskawki w powietrzu umieszczając je luzem w pojemniczkach w foliowych woreczkach strunowych wprowadzając rurkę dyfuzora do torebki i zamykając ją. Czas ozonowania 10 min. Przed spożyciem odczekać 20 min.

2. Odkażanie i odświeżanie mięsa, drobiu, jaj w celu usunięcia zanieczyszczeń metalicznych, mikroorganizmów, hormonów, antybiotyków itp. Ładunek do 5 kg umieścić w naczyniu jak w punkcie 1 zalać wodą ozonować 10 min. Wylać wodę osuszyć na sicie lub durszlaku. Produkty można przyrządzać bezpośrednio do spożycia lub przechowywać w lodówce czy zamrażarce.

3. Ryby, owoce morza- ozonowanie jak mięsa, ale czas ozonowania 10min.

4. Ozonowanie ryżu, grochu, fasoli, kasz gruboziarnistych. Umyć w wodzie, umieścić w naczyniu zalać wodą. Włożyć rurkę z dyfuzorem ozonatora do naczynia ozonować 10 min. Gotować w wodzie na którą działał ozon. Tak ugotowane produkty będą dużo smaczniejsze i zdecydowanie dużo zdrowsze.

5. Dezynfekcja zastawy stołowej, naczyń, sztućców, desek do krojenia. Ozonujemy w wodzie 10 min.

6. Ozonowanie wody pitnej. Dyfuzor zanurzamy w plastikowej butli z wodą o pojemności do 10 litrów lub plastikowym wiaderku napełnionym wodą z kranu. Czas ozonowania 10 min. Skutecznie naozonujemy i dotlenimy wodę a jednocześnie oczyścimy ją z pozostałości chloru, bakterii, metali czy chloroformu. Tak przygotowaną wodę (po 20 min.) używamy do gotowania, picia, płukania i mycia zębów.

7. Kąpiel ozonowa. Działa korzystnie poprzez: dotlenie skóry, odprężenia organizmu, leczy cellit, choroby grzybowe skóry, trądzik. Usuwa nieprzyjemny zapach stóp i potu. Rurkę z dyfuzorem umieszczamy w napełnionej częściowo wodą wannie o temperaturze do 45ºC i ozonujemy przez 10 min.

8. Ozonowanie pomieszczeń: pokoi, kuchni, łazienek, sanitariatów, garaży, piwnic itp.- skutecznie je dezynfekuje i usuwa wszelkie zapachy jak dym papierosowy, stęchlizny, zapach moczu, zwierząt domowych itp. Pomieszczenia do 16 m² ozonujemy dwa razy po 30 min. z przerwą półgodzinną po czym wietrzymy. Pomieszczenia do 30m² ozonujemy trzykrotnie po 30 min. z przerwami półgodzinnymi i wietrzymy. Ozonator lub wężyk ozonatora umieszczamy w pomieszczeniu możliwie wysoko. Zaleca się aby w trakcie ozonowania włączony był nieduży wentylator mieszający powietrze. W czasie ozonowania i wietrzenia w pomieszczeniu zabrania się przebywać ludziom, zwierzętom i ptakom

9. Lodówki. Włożyć silikonową rurkę ozonatora do komory lodówki z produktami. Zamknąć drzwiczki. Ozonować dwa razy po 15 min. z przerwą 30 min. W ten sposób usuniemy wszelkie zapachy oraz grzyby, pleśnie, bakterie.

10.Szafy ubraniowe, garderoby, szafki z obuwiem, pomieszczenia dla zwierząt. Umieścić rurkę ozonatora lub ozonator w obiekcie. Włączyć ozonator dwa razy po 15 min. z przerwą 30 min. wywietrzyć.

11.Samochody osobowe, środki transportu. Ozonowanie wnętrz samochodów jest jedynym skutecznym sposobem usunięcia z tapicerki wnętrza samochodu, układu klimatyzacji, bakterii, wirusów, zarodników pleśni i grzybów oraz zapachów. Ozonowanie powinno się przeprowadzać co najmniej dwa razy w roku. Ozonowanie przeprowadzamy w trzech cyklach po 30 min. z przerwami 15 min wprowadzając rurkę z ozonatorem przez lekko uchyloną szybę drzwi do wnętrza samochodu, oraz do wlotu powietrza i włączając wentylator samochodu na niski poziom obiegu wewnętrznego. Po zakończeniu ozonowania otworzyć drzwi samochodu i wywietrzyć.

Obejrzyj prezentację ozonowania i produktu w programie Dzień Dobry TVN:

 http://dziendobry.tvn.pl/wideo,2064,n/mycie-owocow-i-warzyw-ozonem,165568.html

GWARANCJA 12 MIESIĘCY

No Opinie klientów w tej chwili.

Napisz recenzję

Ozonator ZY-H102 powietrze, woda, żywność

Ozonator ZY-H102 powietrze, woda, żywność

Wydajny ozonator ZY-H102


WYSOKA WYDAJNOŚĆ - 400 mg ozonu/h

Powierzchnia pomieszczeń 40m2

Wydajny ozonator z jonizacją powietrza ZY-H103 WYSOKA WYDAJNOŚĆ - 600 mg ozonu/h z funkcją jonizacji 3mln jonów/cm3 powietrza! Powierzchnia pomieszczeń 40m2

Wydajny ozonator N202C z programowaniem czasu i częstotliwości pracy WYSOKA WYDAJNOŚĆ - 500 mg ozonu/h Powierzchnia pomieszczeń 60m2

Produkty Powiązane